Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի չորրորդ լիագումար նիստն անցկացվելու է Հայաստանի Հանրապետությունում 2015թ.-ի մարտի 17-18-ը: Մինչ այդ` մարտի 16-ին, նախատեսված են Եվրանեսթի քաղաքական հարցերի, մարդու իրավունքների եւ ժողովրդավարության հարցերի, տնտեսական ինտեգրման, իրավական մոտարկման եւ ԵՄ քաղաքականությունների հետ համապատասխանեցման հարցերի, սոցիալական հարցերի, կրթության, մշակույթի եւ քաղաքացիական հասարակության հարցերի, էներգետիկ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովների նիստեր:
Եվրանեսթ ԽՎ-ի չորրորդ լիագումար նիստի պաշտոնական բացումը տեղի կունենա մարտի 17-ին՝ ժամը 15:00-ին, ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճում:

17-18 марта состоится четвертое пленарное заседание ПА Евронест
Четвертое пленарное заседание ПА Евронест состоится в Республике Армения 17-18 марта 2015 г. До этого, 16 марта, намечены заседания постоянных комитетов Евронест по политическим вопросам, правам человека и демократии, по экономической интеграции, сближению правовых норм и конвергенции с политикой ЕС, по социальным вопросам, образованию, культуре и гражданскому обществу, по энергетической безопасности.
Официальное открытие четвертого пленарного заседания ПА Евронест состоится 17 марта, в 15.00 часов, в зале заседаний НС РА.