Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի չորրորդ լիագումար նիստն անցկացվելու է Հայաստանի Հանրապետությունում 2015թ.-ի մարտի 17-18-ը: Մինչ այդ` մարտի 16-ին, նախատեսված են Եվրանեսթի քաղաքական հարցերի, մարդու իրավունքների եւ ժողովրդավարության հարցերի, տնտեսական ինտեգրման, իրավական մոտարկման եւ ԵՄ քաղաքականությունների հետ համապատասխանեցման հարցերի, սոցիալական հարցերի, կրթության, մշակույթի եւ քաղաքացիական հասարակության հարցերի, էներգետիկ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովների նիստեր:
Եվրանեսթ ԽՎ-ի չորրորդ լիագումար նիստի պաշտոնական բացումը տեղի կունենա մարտի 17-ին՝ ժամը 15:00-ին, ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճում:

The fourth Ordinary Session of the Euronest Parliamentary Assembly (PA) will be held in the Republic of Armenia on 17-18 March 2015. Before that, on March 16 the Meetings of the Committee s on Political Affairs, Human Rights and Democracy, on Economic Integration, Legal Approximation and Convergence with EU Policies, on Social Affairs, Education, Culture and Civil Society, on Energy Security of the Euronest are designed.
The formal opening session of the fourth Ordinary Session of the Euronest PA will be held in the RA NA Session Hall on March 17 at 15.00.